Forum roditelja i učenika 2.b
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum roditelja i učenika 2.b

Forum je mjesto razgovora i suradnje između učenika, roditelja i učiteljica.


You are not connected. Please login or register

novi projekt - zdrava hrana

+4
Ribica
svuk
Nella
Tmama
8 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Poruka [Stranica 1 / 2.]

1novi projekt - zdrava hrana Empty novi projekt - zdrava hrana pet oľu 25, 2011 8:25 am

Tmama



evo, ovdje ce se nadopunjavati obavijesti kako bude tko preuzimao zadatke Very Happy

dakle, prvi VOĆNI dan, četvrtak, 31.03.
zadužene: učiteljica Sandra, mame Ivana, Nella, mame od Lare G., Hrvoja Mateja i Rie
ponudit će:
1. Čips od voća,
2. Aranžirano svježe voće uz umak od jogurta i meda,
3. Ražnjići od svježeg voća,
4. Voćni frape/koktel
5. Pita/štrudla od voća (Bornina mama)
6. Sušeno voće
7. razno voce za probu
8. makrobioticki kolac (mama L.Miladin)
9. kolač od prosa, bez šećera, jaja i brašna (učiteljica Sandra)
10. zapečene jabuke s medom i orasima (mama Sedlar)
11. sok od svježe iscjeđenih naranča (mama Barić)

četvrtak, 07.04. za POVRTNI dan
javile se: učiteljica Sandra, mama od L.Petana, Tmama
nudi se:
1. krem juha od batata (Tmama)
2. krem juha od brokule (Tmama)
3. zeljanica (M.Petan)
4. pohana cvjetača sa sezamom i lanom u palminom ulju (učiteljica Sandra)
5. popečci od tikvica (mama Barić)
6. juha od leće (VTBmama)
7. muffini od sira i špinata (mama Futivić)
8. sok od cikle (mama Futivić)

četvrtak, 14.04., dan za NAMAZE javile se: učiteljica Sandra, učiteljica Vlatka, Tmama,
ponudi je:
1. namaz od slanutka (Tmama)
2. namaz (uciteljica Sandra i učiteljica Vlatka)
3. namaz od sira (mama Telebuh)
4. namaz od tunjevine (mama Telebuh)



Zadnja promjena: Tmama; sri tra 06, 2011 1:52 pm; ukupno mijenjano 8 put/a.

2novi projekt - zdrava hrana Empty Projekt pet oľu 25, 2011 10:00 am

Nella



Kako sam shvatila učiteljicu Sandru, roditelji bi se trebali podijeliti u grupe od 5-6 i dogovoriti za prezentaciju, što donijeti i koji četvrtak, odnosno točno vrijeme i datum?!?
Što se tiče grupa, nas par mama (Ivana/Nika, Tea/Hrvoje, Sandra/Ria, Vesna/Lara G. i Nella/Ante) smo se već dogovorile da možemo donijeti nešto od voća, slano jelo ili slatko.
Bilo bi dobro da nas Vi, učiteljice, možda malo usmjerite ili odredite, recimo: grupa 1 donosi slano, dana _______, u vrijeme ________,
grupa 2 voće,... A onda ćemo se mi unutar grupe dogovoriti o vrsti jela.
Ovo je čisto prijedlog, ako netko ima bolju ideju, uvijek sam za!!! Wink
Nella

3novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet oľu 25, 2011 1:17 pm

Tmama



ma, ja mislim da je termin cak i odredjen kad se sto donosi.
meni je veci problem organizacija grupa. zato sam ja i napisala post i ponudila da bih ja u povrce Smile pa da se dogovorimo. naravno, otvorena za dogovore. Very Happy
pozdrav
t.

4novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet oľu 25, 2011 1:42 pm

svuk

svuk
Admin

Obje ste upravu Very Happy
Datum je određen, tri četvrtka, sat razrednika.
Roditelje ne mogu natjerati, sve je na dobrovoljnoj bazi, čak štoviše ne bude li roditelja nas dvije spremne smo to napraviti i same.
a) voće
- obična voćna salata (dvoje roditelja)
- zdravi kolači (ja + dvoje dobrovoljaca)
- nove voćke (roditelji bi kupili kaki, avokado, pravi ananas...)
b) povrće
- juhe - brokulaa, leća, batat (2-3 roditelja)
- prilozi - popečki od blitve, karfiol zapečen, tijesto s brokulom, riža (smeđa) sa šafranom (2-3 roditelja)
- burek sa sojinim ljuspicama
c)namazi - od slanutka, sejtana, leće, tunjevine...
(5 namaza + tostići od crnog brašna koje ćemo ugrijati u školi)

Ono što je po meni bitno...nećemo to raditi da se najedu, nego da probaju nešto novo. Dakle svakome ću ponuditi komadić i dobit će papir gdje će ocjeniti probano, napisati zašto mu se sviđa ili ne.

Mi se jedino trebamo povezati tko će kada nešto donijeti (na dobrovoljnoj bazi), i ispisati neki popis koji ćemo nadopunjavati imenima roditelja.

Mama Tamara upisala sam vas kao moderatora (imate ovlasti) za ovaj projekt pa možete u prvi post upisivati tko se za što javio...(ime djeteta i ime roditelja ovdje na forumu)

http://sites.google.com/site/drugasici/

5novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet oľu 25, 2011 2:01 pm

Tmama



hvala na odgovoru.
evo, kako rekoh, ja se javljam za juhu od batata, kad radim od batata, mogu i od brokule napravit? ako ste suglasni (mislim na sve) potvrdite pa da si to "utefterim" i ne zaboravim. obzirom da imam doma i slanutak (iz konzerve Embarassed ) mislim da bih mogla uzeti na sebe i namaz od slanutka. vjerujem da nas ima sasvim dovoljno da bismo se podijelile.

edit: evom, ja sam u medjuvremenu sebi povadila ponesto o namirnicama (batat, brokula i slanutak) pa cu biti slobodna od toga napraviti nesto (juha, namaz..). Very Happy

6novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pon oľu 28, 2011 6:40 am

Tmama



noubadi?? Surprised

vidim da se i ivana registrirala, mozda se javi ovdje da vidimo sto ce ona kuhat Smile

7novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pon oľu 28, 2011 12:11 pm

Ribica

Ribica

Naša prehrana je toliko kontinentalno domaća da meni sve ovo napisano zvuči kao egzotika koju bi i ja rado probala, barem komadić Very Happy

Usput, 4.d ima mjesec zdrave prehrane koji uključuje (uključivao) 4 radionice po dva školska sata tijekom ožujka. Na prvoj radionici su radili shake od jabuke, kruške i matovilca, i tako neke kombinacije. Stariji u razgovoru baš i nije pretjerano hvalio ovu "kuhinju", ali probat ću ga malo ispitati, ako ništa, barem za recepte.

8novi projekt - zdrava hrana Empty zdrava prehrana pon oľu 28, 2011 12:43 pm

Nella



Pa, kako trenutno stvari stoje, nas pet, već spomenutih, mama se odlučilo za voće i prvi četvrtak (31.03.). Što ćemo spremati, još se razmišlja i odlučuje. Vjerojatno neka voćna salata sa malo egzotičnijim voćem (avokado, pomelo, ananas, kokos, limeta...). Potruditi ćemo se za aranžiranje, jer vjerujemo da i to može zainteresirati klince da probaju.
Eto, nismo zaboravile i to je sad ziher. Netko od nas 5 (ili tata) će sve donijeti u školu, samo molimo da nam kažete točno vrijeme kada!!!
Hvala. Very Happy

9novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pon oľu 28, 2011 3:06 pm

svuk

svuk
Admin

Mama od Lare M. je rekla da će poslati makrobiotički kolač, a mama od Borne je rekla da će napraviti nešto s bananama i uputila nas na ovaj link (recepti su na engleskom)
http://www.putumayo.com/en/putumayo_kids_catalog_item.php?album_id=997


@mama Nella u četvrtak u 10 sati je prvi sat projekta

@mama Sanja četvrti razredi to rade kao pilot projekt Ministarstva i Željka Mavrovića, mi bi na neku nižu razinu, ne bi toliko eksperimentirali (niti kuhali u školi) već bi isprobavali nešto novo. Slobodno dođite i pridružite se Laughing
Također, ajde negdje napišite post tko se za što javlja da okvirno vidim koliko nas ima.

@ svima, 14.04. me nema je predstavljam Hrvatsku na Međunarodnom skupu učitelja u Kranju
http://www.sirikt.si/ gdje ću između ostalog govoriti o razrednoj web stranici i komunikaciji s roditeljima. Ali svejedno ću za taj dan sve pripremiti za namaze i ja jedan napraviti....

http://sites.google.com/site/drugasici/

10novi projekt - zdrava hrana Empty projekt pon oľu 28, 2011 5:36 pm

Nella



Obzirom da je pao dogovor između Ivane i mene, a uključene su i mame od Lare G., Hrvoja Mateja i Rie, slijedi:
četvrtak,31.03. obradit ćemo temu voće.
Naši prijedlozi su:
1. Čips od voća,
2. Aranžirano svježe voće uz umak od jogurta i meda,
3. Ražnjići od svježeg voća,
4. Voćni frape/koktel
5. Pita/štrudla od voća
6. Sušeno voće
Donijeti ćemo i neobično svježe voće, da djeca vide kako izgleda npr. avokado, kokos...
Tamara, možeš nas upisati u tu evidenciju koja se vodi za taj projekt. Very Happy

11novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pon oľu 28, 2011 6:16 pm

vgregec



@ svima, 14.04. me nema je predstavljam Hrvatsku na Međunarodnom skupu učitelja u Kranju
http://www.sirikt.si/ gdje ću između ostalog govoriti o razrednoj web stranici i komunikaciji s roditeljima. Ali svejedno ću za taj dan sve pripremiti za namaze i ja jedan napraviti....[/quote]

drzimo fige 14.04. cheers

12novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pon oľu 28, 2011 8:08 pm

MPetan



Pozdrav svima..eto da se i ja uključim(konačno). Koliko vidim, raspored za "voćni dan" je ispunjen pa se javljam za klopicu od povrća.. S obzirom da moja kreativnost ulaskom u kuhinju iznenada nestane , spremna sam pripremiti jedno provjereno jelo od običnog,svima znanog- špinata. Dakle, napravila bi pitu od špinata zvanu "Pita zeljanica",lagano i djeci dopadljivo. Bar se nadam...

13novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana uto oľu 29, 2011 7:13 am

Tmama



Very Happy eh, draga Nella, nisam ja bas toliko strucna.
sad sam tek skuzila recenicu uciteljice da mogu ja tu nesto raditi, upisivati Embarassed
daklem, upisala sam u prvi post tko ce sto i kada. ako ima jos zainteresiranih javite se pa cu nadopuniti menu Very Happy
edit: i ne samo tu geek vec i na onaj prvi post pod "Obavijesti", pa sam i tamo stavila tko je za sto.
pozdrav svima

14novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana sri oľu 30, 2011 6:51 am

svuk

svuk
Admin

Danas sam dobila obavijesti u informativki:mama Sedlar zapečene jabuke s medom i orasima
mama Telebuh namaz od sira i namaz od tunjevine

mama Kusić ne zna što bi, pa ako je netko s njom u kontaktu neka je uputi....

http://sites.google.com/site/drugasici/

15novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana sri oľu 30, 2011 8:59 am

Tmama



evo, ja cu sada promijeniti u gornjoj obavijesti, odnosno nadodati ovo novo.
htjela sam samo reci da bi mama Kusic mogla ili nesto povrtno ili namaze, obzirom se za voce vec puno njih prijavilo Very Happy naravno, ako bas zeli voce, ok. ovo je bila samo sugestija.
pozdrav svima
t.

16novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana sri oľu 30, 2011 1:37 pm

svuk

svuk
Admin

Mama od Leone Gordana sutra šalje sok od svježe iscjeđenih naranča, a u sljedeći četvrtak popečke od tikvica...

http://sites.google.com/site/drugasici/

17novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana čet oľu 31, 2011 9:01 am

Tmama



moram priznat da sam jako znatizeljna kako ce proci danasnji vocni dan Very Happy
ja sam jucer na brzaka isprobala jedan recept, pa sam po N poslala par komada kao zdravih stangica (od zobenih pahuljica).
bas me zanima hoce li im se svidjeti neobicna klopaa Cool

18novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana čet oľu 31, 2011 11:38 am

vgregec



da i mene isto strašno zanima jel' Lara išta probala i kako je reagirala Question i ostali naravno Very Happy

19novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana čet oľu 31, 2011 12:07 pm

Tmama



da i mene isto strašno zanima jel' Lara išta probala i kako je reagirala i ostali naravno

XXXXX potpis ko kuca Suspect

20novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana čet oľu 31, 2011 1:29 pm

svuk

svuk
Admin

Reakcije su u konačnici dobre...
Bit ću iskrena i reći da sam možda krenula prema svemu previše idealistički,da su roditelji i njihova velika angažiranost dali mi krila i da sam očekivala opće oduševljenje, kad ono...

Dijete koje je sve probalo, sve POJELO, dijete koje je bilo oduševljeno voćem je Hrvoje Matej.

Skupina malih izjelica, dobrih poznavatelja voća: Lara M., Borna, Viktor, Nikolina, Ria(takvo veselje kod Rie je bilo primjetno), Vito T. i Vito TB, Vido i David.
Najmanje su jeli: Tin, Karlo, Nino, Marko (skoro pa ništa),Lara G.,Fran i Mihovil.

Svi ostali su jeli neku sredinu. Što je više nego zadovoljavajuće.

Po uspješnosti:
- pojeli su se voćni ražnjići, tražilo se još.
- suho voće, oduševljeni su mangom, bananom
- pohane jabuke
- kolač od griza, jabuka i oraha

Najlošije ocjenjeni su moj kolač od prosa i torta od šumskog voća.

Svi su morali probati barem griz.
Jedno dijete je reklo da je hrana za ispovraćati se, što me baš povrijedilo, pa smo zadnjih petnaest minuta 4.sata odsjedili u tišini (tj.u kazni).
Jedno dijete je prigovaralo izgledu, mirisu, obliku, a zapravo uopće nije jelo.

Eto, slike će biti nešto kasnije, sad s voćem idem nahraniti svoju manju.
***učitelji su bili oduševljeni kolačima***

http://sites.google.com/site/drugasici/

21novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana čet oľu 31, 2011 4:28 pm

svuk

svuk
Admin

Upravo me zvala učiteljica Vlatka, pa ukratko njezin osvrt.

Nakon slobodnog vremena svi su navalili na kolače Very Happy , kaže ona baš SVI!
Jako je zadovoljna kako su djeca jela, ali kaže da iza toga jednostavno nisu bila u stanju pisati DZ i zato je poslala kući.
DZ iz matematike imate vremena s njima pisati do ponedjeljka (neka se trbusi malo odmore)
DZ iz hrvatskog i tako sutra neću pregledavati Razz jer imaju studenticu i uče pisano L,l...

Dakle, pustite ih da se odmore, a meni su ove vijesti uljepšale popodne....

Hvala svim roditeljima od srca cheers

http://sites.google.com/site/drugasici/

22novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet tra 01, 2011 6:56 am

VTBmama



Mislim da vam je projekt odlična ideja. Ja bih ako je to Ok napravila za sljedeći tjedan juhu od leće. Smile

23novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet tra 01, 2011 7:14 am

Tmama





VTBmama-super za jos jednu juhu, upisat cu vas u "nas raspored" Very Happy

24novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet tra 01, 2011 10:13 am

VTBmama



Zanima me kako ćete Vi ostale mame kuhačice juha, tu
juhu dopremiti u školu? Jel trebamo donjeti duboke
plastične tanjure i žlice?

Unaprijed zahvaljujem na svim prijedlozima Very Happy

25novi projekt - zdrava hrana Empty Re: novi projekt - zdrava hrana pet tra 01, 2011 11:11 am

Tmama



ja sam to zamislila u jednoj plasticnoj posudi koju imam od onog velikog jogurta. nedavno su se kod nas poceli prodavati ti jogurti u plasticnim posudama (s poklopcem), manje od litre. tu sam mislila staviti juhu, ionako je uciteljica rekla da toga ne treba biti puno, nego samo za probu. nadam se da ce to biti ok. za pribor ne znam, nadam se da to posude u kuhinji Very Happy

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 2.]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.